Doi Suthep - wykadrowane

Tajlandia jakiej nie znacie - W kraju Szmaragdowego Buddy

podróż w grupie do 12 osób – razem jemy posiłki i spędzamy wieczory
3-dniowa wycieczka w góry do wiosek Karenów i Lahu – idziemy bez dużych plecaków
wędrówka po dżungli i rafting na bambusowych tratwach w górach Tajlandii
wizyta u tzw. Długich Szyj – kobiet z plemienia Padaung
zobaczymy najważniejsze zabytkowe miasta Tajlandii: Bangkok, Ajutthaja (lista UNESCO) i Chiang Mai
bogaty program dla osób w każdym wieku, które lubią przygody i aktywny wypoczynek
pokoje 2-3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją, bez dopłat dla singli

Trasa wycieczki: Bangkok – Ajutthaya – Chiang Mai – Doi Suthep - PN Huay Nam Dang – San Kamphaeng – Bangkok – targ wodny Damnoen Saduak – Kanchanaburi (most na rzece Kwai) – PN Erawan – PN Sai Yok – Nakhon Pathom – Bangkok

Uwaga! Wyjazd można połączyć z wycieczką: 

Termin wyjazdu łączonego (30 dni): 13 stycznia – 11 lutego 2024
lub
Termin wyjazdu łączonego (30 dni): 27 stycznia - 25 lutego 2024
Cena wyjazdu łączonego: 5.580 zł + 1140 USD + bilet lotniczy

Jeśli chcesz zobaczyć tropikalną dżunglę, przenocować w chatach na palach we wsiach Karenów i Lahu, wykąpać się w naturalnych gorących źródłach, zobaczyć najmniejszego ssaka świata oraz rozświetlony nocą Bangkok, to nasza wyprawa do Tajlandii jest doskonałym pomysłem. W niewielu krajach świata dzika przyroda jest tak łatwo dostępna i jednocześnie tak skutecznie chroniona jak w Tajlandii. Jest to kraj idealny do podróżowania dla ludzi w każdym wieku. Zobaczymy ponadto piękne pola ryżowe, słonie i barwne storczyki, klasztory pełne mnichów i tysiące posągów Buddy. Odwiedzimy Parki Narodowe: Erawan, Sai Yok i Huay Nam Dang. Zwiedzimy Bangkok i Ajutthaję. Poznamy historię kraju oraz założenia religii buddyjskiej. Ale Tajlandia to także nowoczesne dzielnice Bangkoku, czyste ulice, smaczne jedzenie, stragany z egzotycznymi owocami, sklepy pełne oryginalnych pamiątek i pięknej biżuterii. Ten wyjazd to znakomity pomysł dla każdego, kto pragnie zakosztować egzotyki połączonej z nowoczesnością.

AUTOR PROGRAMU: Jarosław Poniewiera

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam, świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Bangkoku rozpoczniemy w świątyni Wat Saket na Złotej Górze – znakomitym punkcie widokowym na miasto. Następnie wizyta w kompleksie pałacowym królów Tajlandii w Dusit – jeżeli zakończą się tam prace konserwatorskie, które trwają od początku 2018 r. Wówczas zobaczymy tam: pałac Vimanmek – największą w świecie budowle z drewna tekowego; okazałą salę tronową Ananta Samakorn; liczne pawilony królewskie oraz tzw. Muzeum SUPPORT, gdzie zgromadzono ciekawe zbiory ludowego rzemiosła. Poznamy dzieje panującej rodziny królewskiej oraz historię Bangkoku i Królestwa Tajlandii. Po południu wycieczka łodzią po kanałach dzielnicy Thon Buri. Nocleg.

Dzień 4 Całodzienna wycieczka do królewskiego miasta Ajutthaja (lista UNESCO) - najsłynniejszej z dawnych stolic Syjamu. Zwiedzanie Starego Miasta leżącego na wyspie między rzekami Menam, Lop Buri i Pasak. Zobaczymy główne świątynie buddyjskie: Phra Si Sanphet - najważniejszy królewski wat miasta; wat Radżapurana, posiadający głęboką kryptę dostępną dla zwiedzających; wat Mahathat ze słynną rzeźbą głowy Buddy szczelnie oplecioną konarami drzewa; a także waty Yai Chai, Lokaya Sutharam i Chaiwattanaram. Ponad to odwiedzimy birmańską Złotą Górę oraz dawną zagrodę dla słoni. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 5 Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: Pałac Królewski i Wat Phra Keo, najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy; Wat Pho z ogromnym 46- metrowym posągiem leżącego Buddy; Wat Arun, wzniesiony w oryginalnym stylu i zwieńczony wysoką wieżą. Czeka nas spacer przez Pole Królów (Sanam Luang) i przeprawa promem przez rzekę Menam (Chao Praya). Wieczorem wyjazd do miasta Chiang Mai. Nocleg w pociągu (wagony 2 klasy lub sypialne).

Dzień 6 Chiang Mai jest najpiękniejszym miastem północnej Tajlandii. Słynie z licznych świątyń buddyjskich, których w mieście jest ponad 300, a także bazarów i dzielnic rozrywkowych. Odwiedzimy najważniejsze świątynie: Wat Chiang Man, Wat Pra Sing i Wat Chedi Luang, a także Muzeum Etnograficzne oraz Wat Pra That Doi Suthep – tętniące życiem sanktuarium pielgrzymkowe w górach nad miastem. Wieczór spędzimy na słynnym nocnym bazarze. Nocleg.

Dzień 7 Całodzienna wycieczka po okolicy. Rano wizyta w ośrodku szkolenia słoni Maesa Elephant Camp i na farmie storczyków. Potem zobaczymy ośrodek „Tiger Kingdom”, w którym można wiele dowiedzieć się o tygrysach i ich życiu. Następnie pojedziemy do „Wioski czterech plemion”, gdzie zobaczymy tzw. Długie Szyje – kobiety z plemienia Padaung z metalowymi obręczami na szyjach. Plemię to zamieszkuje pogranicze Birmy i Tajlandii. W tym miejscu można zrobić znakomite zdjęcia ludziom z plemion. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 8-10 Wycieczka pod granicę birmańską na teren Parku Narodowego Huay Nam Dang, gdzie czeka nas wędrówka przez góry porośnięte zwrotnikową dżunglą i spływ tratwami bambusowymi malowniczą doliną rzeki Mae Tang. Noclegi w wioskach lokalnych plemion Karenów i Lahu (sale wieloosobowe w domach na palach, wspólne węzły sanitarne). Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 11 Kąpiel i relaks w basenach termalnych i naturalnych gorących źródłach w San Kamphaeng. Zobaczymy prawdziwe gejzery wybuchające na wys. ok. 7 metrów. Po południu powrót do Chiang Mai i wyjazd pociągiem do Bangkoku. Nocleg w pociągu (wagony 2 klasy lub sypialne).

Dzień 12 Kontynuujemy zwiedzanie Bangkoku. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zobaczymy unikatowe zbiory sztuki, a także w tekowym domu Jima Thompsona. Wieczór spędzimy w Chinatown spacerując po kolorowych targach chińskiej dzielnicy. Ponad to czeka nas ważna atrakcja: podziwianie miasta nocą z tarasu widokowego wieżowca Bayok – jednego z najsłynniejszych drapaczy chmur w Azji. Nocleg.

Dzień 13 Wycieczka do prowincji Kanchanaburi. Najpierw odwiedzimy pływający targ wodny Damnoen Saduak i słynny most na rzece Kwai w mieście Kanchanaburi, wybudowany przez jeńców podczas II wojny światowej. Zobaczymy tam też Muzeum Kolei Birmańskiej i cmentarz wojenny, na którym spoczywają jej budowniczowie – żołnierze alianccy wielu narodowości. Nocleg w Kanchanaburi lub okolicy.

Dzień 14 Pobyt w zwrotnikowej dżungli na terenie Parków Narodowych Erawan i Sai Yok. Wędrówki do pięknych wodospadów Erawan i poszukiwanie w jaskiniach najmniejszego ssaka świata – nietoperza o dług. 3 cm. Wracając do Bangkoku w mieście Nakhon Pathom zobaczymy świątynię Phra Pathom Chedi - najwyższą buddyjską budowlę świata o wys. 127 m. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 15 Ostatni dzień w Bangkoku przeznaczymy na wizytę na tradycyjnym targu w Nonthaburi, zakupy pamiątek i indywidualne spacery po mieście. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16 Przylot do Warszawy.

Uwaga! Informujemy, że ze względu na COVID-19 planowany program wyjazdu może ulec zmianie.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW, KL i CP; opieka doświadczonego pilota-przewodnika; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele - pokoje 2-3 os. z łazienkami i klimatyzacją); 3-dniowa wycieczka do plemion z wyżywieniem i raftingiem na tratwach; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: kosztów biletu lotniczego do Tajlandii; wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 200 USD); kosztów obowiązkowych testów na COVID19 jeżeli takie będą wymagane przez linie lotnicze lub władze Tajlandii podczas wyprawy.

Andrzej Kliś

Andrzej Kliś

Andrzej Kliś (ur.1994) – absolwent stosunków międzynarodowych i studiów eurazjatyckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik podróży, ze szczególnym uwzględnieniem wypadów autostopowych (jak dotąd najdłuższa z nich to trzymiesięczna podróż z Polski do Hongkongu). Świat najbardziej lubi poznawać poprzez jego smaki i zapachy. Pasjonat historii i szeroko pojętego Wschodu, który od pierwszego wejrzenia zakochał się w Kaukazie. Uwielbia dzielić się swoją pasją i zarażać nią innych, dlatego świetnie odnajduje się w pracy pilota wycieczek.

Czytaj więcej

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973), podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego "Słowaka". Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Był inicjatorem wyjazdów naukowych Koła Geografów UJ do Syrii (1996) oraz w Himalaje Nepalu (1997). Od lat podróżuje regularnie po Bliskim Wschodzie, Indiach i Półwyspie Indochińskim.

Czytaj więcej

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował po niemal całej Europie, Turcji, Iranie, Pakistanie, Indiach, Chinach, Indonezji i krajach Półwyspu Malajskiego i Półwyspu Indochińskiego.

Czytaj więcej

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image