Dzień 1 Wylot z Warszawy do Delhi – lot przez jeden z portów Europy lub Azji.
Dzień 2 Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i odpoczynek. Spacer aklimatyzacyjny, podczas którego odwiedzimy reprezentacyjne miejsca stolicy: plac Connought Place, Bramę Indii, budynek Parlamentu i Pałac Prezydencki. Wieczór spędzimy w egzotycznej dzielnicy Pahar Gandż. Nocleg.
Dzień 3 Zwiedzanie miejsc związanych z nowożytną historią Indii: ogród, gdzie zastrzelono Mahatmę Gandhiego; pałacyk J. Nehru - pierwszego premiera Republiki; dom Indiry Gandhi. Po południu wizyta w Starym Delhi: zwiedzanie Meczetu Piątkowego i Radż Ghatu - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Wieczorem wyjazd pociągiem do Haridwaru (nocny przejazd – wagony sypialne 2. klasy).
Dzień 4 Rano przybycie do Haridwaru – położonego u stóp Himalajów świętego miasta hinduizmu. Odpoczynek w hotelu. Następnie spacer nad Gangesem, w którym setki pielgrzymów zażywają rytualnych kąpieli. Wizyta na ghacie, gdzie znajduje się odcisk stopy boga Wisznu, a potem... oczyszczająca kąpiel w nurtach świętej rzeki. Po południu wyjazd kolejką linową na wzgórze do świątyni bogini Mansy. Nocleg.
Dzień 5 Przejazd z Haridrawu przez Chandigar do górskiego miasteczka Shimla (ok. 8 godz.) – letniej stolicy Indii w okresie panowania Brytyjczyków. Wieczorny spacer po słynnej ulicy Mall. Nocleg.
Dzień 6 Rano przejazd wpisaną na listę UNESCO kolejką górską i Wizyta w Pałacu Wicekrólów Indii. Po południu czas na wypoczynek i relaks w słynnym kurorcie. Dla chętnych wyjście do świątyni boga Hanumana na wzgórzu nad Shimlą. Nocleg.
Dzień 7-8 Przejazd przez tzw. Małe Himalaje z Shimli do Manali (ok. 10 godzin) i nocleg w słynnej górskiej miejscowości. Zobaczymy tam świątynię Hadimba Devi, piękne lasy sosnowe, z których słynie kurort oraz architekturę Starego Manali. Następnie podróż przez przełęcz Rotang (wys. około 3.980 m n.p.m.) do doliny Spiti. Nocleg w miejscowości Kaza lub okolicy.
Dzień 9-10 Pobyt w niezwykłej i trudno dostępnej dolinie Spiti, która leży na terenie historycznego Tybetu. Jest to rejon Indii, który przez większą część roku jest niemal całkowicie odcięty od świata. Zobaczymy tam pierwsze klasztory buddyjskie i dowiemy się, czy uda nam się dotrzeć do górskich plemion. Uwaga! Jeżeli droga do Spiti okaże się nieprzejezdna z powodu nadmiernych opadów i osuwisk, to pojedziemy prosto do Ladakhu.
Dzień 11-12 Przejazd z doliny Spiti do Ladakhu jedną z najwyżej położonych dróg świata (po drodze nocleg w namiotach w Sarchu). Czekają nas niezapomniane wrażenia i niepowtarzalne himalajskie widoki. Nocleg nad wysokogórskim jeziorem Tsomori Ri.
Dzień 13 Ladakh to skrawek Tybetu w granicach Indii – jedno z niewielu miejsc, gdzie można ujrzeć zanikającą kulturę tybetańską. Podczas podróży do jego dawnej stolicy – miasta Leh – wjedziemy pierwszy raz w dolinę Indusu i zobaczymy wspaniałe klasztory tybetańskie w Hemis, Shey i Tikse. Nocleg w Leh.
Dzień 14 Pobyt w Leh. Rano zwiedzanie pałacu władców Ladakhu z XVI w. i górujących nad miastem pięknych świątyń buddyjskich. Wyjście na wzgórze, z którego roztacza się fantastyczna panorama na dolinę Indusu i himalajskie pasma Ladakhu i Zanskar. Po południu czas wolny na spacery i odpoczynek. Nocleg.
Dzień 15-16 Wycieczka dżipami nad wysokogórskim jezioro Pangong na granicy indyjsko-chińskiej. Nocleg nad jeziorem (namioty lub schroniska – warunki spartańskie, a w zamian przepiękne widoki). Powrót do Leh i nocleg.
Dzień 17–18 Wycieczki dżipami do Doliny Nubry (2 dni). Czekają nas wspaniałe widoki, przejazd przez przełęcz Khadrung La (5. 600 m n.p.m.) najwyżej położoną drogą świata oraz wizyta w miejscu, gdzie biegnie granica między Himalajami a Karakorum. Ujrzymy zagubione w górach kolejne klasztory i wioski tybetańskie, ludzi żyjących według tradycyjnych obyczajów, piaszczyste wydmy na wys. 3.500 m. n.p.m., a przy odrobinie szczęścia spotkamy dwugarbne wielbłądy i zobaczymy świstaki. Powrót na nocleg do Leh.
Dzień 19-20 Dla odważnych rafting pontonami na rzece Zanskar (rafting jest dodatkowo płatny – ok. 25-30 USD od osoby). Dla pozostałych czas wolny w Leh lub wycieczki do kolejnych ważnych klasztorów buddyjskich w miejscowościach Lamayuru. Alchi, Bazgo i Likir.
Dzień 21 Pożegnanie Ladakhu i przelot z Leh do Delhi.
Dzień 22 Odpoczynek w hotelu i czas wolny na zakupy pamiątek na delhijskich bazarach, gdzie znajdziemy towary z całych Indii: jedwabie z Varanasi, szlachetne kamienie z Radźasthanu, dywany z Kaszmiru, marmury z Agry, rzeźby, statuetki z brązu i drzewa sandałowego, orientalną biżuterię, perfumy, olejki, kadzidła, przyprawy i nieskończoną liczbę innych dóbr materialnych. W nocy przejazd na lotnisko.
Dzień 23 Przelot z Delhi do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Azji lub Europy.
Uwaga! Informujemy, że ze względu na COVID-19 planowany program wyjazdu może ulec zmianie.