Dzień 1 Przelot z Warszawy do Delhi przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji.
Dzień 2 Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i odpoczynek. Spacer aklimatyzacyjny, podczas którego odwiedzimy reprezentacyjne miejsca stolicy: plac Connought Place, Bramę Indii, budynek Parlamentu i Pałac Prezydencki. Wieczór spędzimy w egzotycznej dzielnicy Pahar Gandż. Nocleg.
Dzień 3 Zwiedzanie miejsc związanych z nowożytną historią Indii: ogród, gdzie zastrzelono Mahatmę Gandhiego; pałacyk J. Nehru - pierwszego premiera Republiki; dom Indiry Gandhi. Po południu wizyta w Starym Delhi: zwiedzanie Meczetu Piątkowego i Radż Ghatu - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Wieczorem wyjazd pociągiem do Amritsaru (nocny przejazd – wagony sypialne 2. klasy).
Dzień 4 Przybycie do Amritsaru, zakwaterowanie w hotelu i spacer do Złotej Świątyni – najświętszego miejsca sikhów i zarazem jednego z najbardziej magicznych miejsc w Indiach. Po południu wizyta w świątyni Śiwy oraz w Ogrodzie Dżalianwali – miejsca martyrologii Indusów w czasach walki o niepodległość z Brytyjczykami. Przejazd na granicę indyjsko-pakistańską. Udział w spektaklu uroczystego zamknięcia przejścia granicznego w Attari. Wieczorem powtórna wizyta w Złotej Świątyni. Nocleg.
Dzień 5 Przelot samolotem z Amritsaru do Śrinagaru - stolicy Kaszmiru, położonej w pięknej himalajskiej kotlinie nad jeziorem Dal. Nocleg w hotelu na łodzi. Uwaga! W razie późnego potwierdzenia wyjazdu i braku dostępności miejsc w samolotach przejazd z Amritsaru przez Dżammu (Jammu) do Śrinagaru wynajętym środkiem transportu (minibus lub samochody osobowe).
Dzień 6-7 Pobyt w Śrinagarze. O świcie dla chętnych wyjazd na targ wodny. Potem pływanie łodziami po słynącym z lotosów Jeziorze Dal. Następnie zwiedzanie zabytkowych meczetów i mauzoleów na Starym Mieście oraz wizyta w ogrodach cesarzy mogolskich. Poznamy historię Kaszmiru i tło konfliktu indyjsko-pakistańskiego.
Dzień 8-9 Przejazd ze Śrinagaru do Leh jedną z najwyżej położonych dróg świata (po drodze nocleg w Kargil). Czekają nas niezapomniane wrażenia i niepowtarzalne himalajskie widoki. Drugiego dnia wjedziemy na historyczne terytorium Tybetu. Po drodze zobaczymy klasztory buddyjskie w miejscowościach Mulbek i Lamayuru.
Dzień 10 Ladakh to skrawek Tybetu w granicach Indii – jedno z niewielu miejsc, gdzie można ujrzeć zanikającą kulturę tybetańską. Jego główne miasto to Leh. Zobaczymy w nim tybetański pałac z XVI w., górujące nad miastem piękne świątynie buddyjskie i panoramę himalajskiego pasma Zanskar.
Dzień 11-14 Wycieczka vanami albo minibusem typu tempo traveler do Doliny Nubry oraz nad wysokogórskie jezioro Pangong. Czekają nas wspaniałe widoki, przejazd przez przełęcz Khardung La (wys. ponad 5.300 m n.p.m.) jedną z najwyżej położonych dróg świata oraz wizyta w miejscu, gdzie biegnie granica między Himalajami a Karakorum. Ujrzymy zagubione w górach klasztory i wioski tybetańskie, ludzi żyjących według tradycyjnych obyczajów, piaszczyste wydmy na wys. 3.500 m. n.p.m., a przy odrobinie szczęścia spotkamy dwugarbne wielbłądy i zobaczymy świstaki himalajskie. Dotrzemy nad leżące na granicy indyjsko-chińskiej na wys. ponad 4.000 m n.p.m. jezioro Pangong - jedno z najpiękniejszych miejsc w Tybecie. Planujemy spędzić noc w tym niezwykłym miejscu (namioty lub chaty miejscowej ludności). Powrót do Leh.
Dzień 15 Dla odważnych rafting pontonami na rzece Zanskar. Dla pozostałych dzień odpoczynku lub wizyta w słynnym klasztorze w Alchi (rafting oraz wyjazd do Alchi do wycieczki fakultatywne – ich koszt zależy od ilości osób).
Dzień 16–18 Przejazd z Ladakhu do Manali (minibusem typu tempo traveler lub vanami). Po drodze wizyty w klasztorach tybetańskich w dolinie Indusu: Hemis, Shey i Tikse oraz wieczór i nocleg nad kolejnym tybetańskim jeziorem Tsomori Ri (wys. ponad 4.000 m n.p.m.). Noclegi w tych dniach wyprawy będą spartańskie (namioty albo chaty miejscowej ludności). Do cywilizacji wrócimy po przyjeździe do Manali.
Dzień 19 Całodniowy pobyt i odpoczynek w górskim kurorcie Manali. Zwiedzanie Starego Manali i jego świątyń. Czas na zakupy pamiątek i relaks w pubach i restauracjach. Nocleg.
Dzień 20 Przejazd z Manali do górskiego miasteczka Shimla (ok. 10 godz.) – letniej stolicy Indii w okresie panowania Brytyjczyków.
Dzień 21 Rano spacer po Shimli. Potem krótki przejazd wpisaną na listę UNESCO kolejką górską. Wizyta w Pałacu Wicekrólów Indii i czas na wypoczynek i relaks w słynnym kurorcie. Nocleg.
Dzień 22 Przejazd przez Ćandigarh do Haridwaru (ok. 8 godz.) – położonego u stóp Himalajów świętego miasta hinduizmu. Nocleg.
Dzień 23 Zwiedzanie Haridwaru: spacer nad Gangesem, w którym setki pielgrzymów zażywają rytualnych kąpieli. Wizyta na ghacie, gdzie znajduje się odcisk stopy boga Wisznu, a potem... oczyszczająca kąpiel w nurtach świętej rzeki. Po południu wyjazd kolejką linową na wzgórze do świątyni bogini Mansy. Wieczorem wyjazd autobusem do Delhi. Noc w autokarze.
Dzień 24 Wcześnie rano przyjazd do Delhi. Odpoczynek w hotelu i czas wolny na zakupy pamiątek na delhijskich bazarach, gdzie znajdziemy towary z całych Indii: jedwabie z Varanasi, szlachetne kamienie z Radźasthanu, dywany z Kaszmiru, marmury z Agry, rzeźby, statuetki z brązu i drzewa sandałowego, orientalną biżuterię, perfumy, olejki, kadzidła, przyprawy i nieskończoną liczbę innych dóbr materialnych. W nocy przejazd na lotnisko.
Dzień 25 Przelot z Delhi do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Azji lub Europy.
Uwaga! Informujemy, że w razie bardzo dużych letnich opadów monsunowych w Himalajach planowany program wyjazdu może ulec zmianie.