Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Buenos Aires. Przejazd do hostelu, spacer po Centrum i nocleg.
Dzień 3 Zwiedzanie Centrum stolicy: pałac prezydencki Casa Rosada i Muzeum Starego Fortu z katakumbami (XVIII w.), Katedra Metropolitana i grób gen. J. de San Martina – bohatera narodowego Argentyny, Teatro Colon – jeden z największych teatrów operowych świata oraz kościół św. Ignacego (XVIII w.). Przejazd do eleganckiej dzielnicy Recoleta, gdzie odwiedzimy kościół de Nuestra Seniora de Pilar i grób Evity Peron. Poznamy historię Argentyny.
Dzień 4 Przelot do miasta El Calafate, leżącego u wrót Parku Narodowego Los Glaciares na styku Andów i Wyżyny Patagońskiej. Zakwaterowanie w hostelu. Spacer nad brzeg jeziora Argentino gdzie żyją liczne ptaki: gęsi patagońskie, flamingi, ibisy, czajki, jastrzębie i inne. Nocleg.
Dzień 5-9 Pobyt w Parku Los Glaciares, który znajduje się pomiędzy andyjskimi masywami Fitz Roy (3.441 m n.p.m.) a Cerro Cristal (1.286 m n.p.m.). Zobaczymy tam: ogromne lodowce Upsala i Moreno, górskie jeziora z których wypływa Santa Cruz - największa rzeka Patagonii. Pojedziemy do miasteczka El Chalten, skąd wyruszymy pod legendarne szczyty Fitz Roy i Cerro Torre (3.128 m n.p.m.), przyciągające śmiałków z całego świata (będą to dwie jednodniowe piesze wycieczki górskie).
Dzień 10 Przejazd autobusem do Puerto Natales w Chile (ok. 5 godz.). Po drodze obserwacja krajobrazów Patagonii. Zobaczymy strusie nandu i stada guanako. Zwiedzanie miasteczka i obserwacja ptaków nad morzem: gęsi patagońskie, kormorany, łabędzie czarnoszyje. Nocleg.
Dzień 11 Całodniowa wycieczka po Parku Narodowym Torres del Paine uznawanym za jeden z najpiękniejszych w świecie. W skład masywu Torres del Paine wchodzą szczyty Paine Grande (3.050 m n.p.m.), Torres del Paine (2.800 m n.p.m.) i Los Cuernos (2.200-2.600 m n.p.m.). Jeśli pogoda dopisze, to zobaczymy nie tylko te szczyty, ale także błękitne lodowce i wodospady. Ponad to planujemy ok. 2-godzinny spacer na stosunkowo łatwy szlak górski. Bez względu na warunki pogodowe zobaczymy dziewiczą przyrodę - lasy bukowe i turkusowe jeziora, a przy odrobinie szczęścia strusie nandu i stada dzikich guanako. Nocleg w Puerto Natales.
Dzień 12 Przejazd do miasta Punta Arenas nad Cieśniną Magellana (ok. 3,5 godz.). Nocleg.
Dzień 13 Wycieczka na wody Cieśniny Magellana do wielkiej kolonii pingwinów na Wyspie Magdalena oraz do kolonii uchatek patagońskich na Wyspie Marta. Uwaga! Jeśli pogoda uniemożliwi żeglugę po wodach Cieśniny Magellana, bo będzie sztorm, to zamiast wycieczki łodzią na Wyspy Magdaleny i Marty pojedziemy do leżącej na lądzie osady Fuerte Bulnes lub w inne miejsce, w którym będą zwierzęta. Nocleg w Punta Arenas.
Dzień 14 Pożegnanie Chile i przejazd na argentyńską część Ziemi Ognistej do Ushuaia – najbardziej na południe wysuniętego miasta świata. Po drodze przeprawa promem przez Cieśninę Magellana. Nocleg.
Dzień 15-17 Zwiedzanie malowniczych okolic Ushuaia, położonego nad Kanałem Beagle u podnóży Andów Patagońskich. Pójdziemy na pieszą wycieczkę do lodowca Martial i popłyniemy na rejs po Kanale Beagle. Ponadto pojedziemy na kilkugodzinny trekking po Parku Narodowym Ziemi Ognistej.
Dzień 18 Przelot z Ushuaia do Buenos Aires. Spacer i nocleg.
Dzień 19-22 Wycieczka nad wodospady Iguazu na granicy Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Czeka nas całodniowy pobyt w Parku Narodowym Iguazu na terenie Argentyny, a także wycieczka do Brazylii, obejmująca wodospady Iguazu i Park Ptaków. Powrót do Buenos Aires.
Dzień 23 Ostatniego dnia w stolicy Argentyny odwiedzimy dzielnicę La Boca, która przyciąga swoją kolorową architekturą, ulicznymi pokazami tanga i sklepikami z oryginalnymi argentyńskimi towarami. Dla zainteresowanych wizyta w Muzeum Narodowym. Nocleg. Wieczór spędzimy w dzielnicy artystów latynoskich San Telmo, gdzie siedząc w kawiarenkach można słuchać muzyki popijając wino, kawę lub mate. Nocleg.
Dzień 24-25 Powrót samolotem z Buenos Aires do Polski.