Korea wyjazd specjalny-proteza

Zadziwiająca Korea – Wyjazd Specjalny

Jedyny taki wyjazd z Romanem Husarskim

Zadziwiająca Korea – Wyjazd Specjalny
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
23.03 - 06.04.2025
15 dni 7-11 4.900 zł + 1.050 USD + bilet lotniczy PROMOCJA - 400 zł do 1.11.2024
  • Promocja
  • Nowość
Zapisz się

jedyny taki wyjazd z Romanem Husarskim - autorem książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” i wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego
wycieczka w małej grupie 7-11 osób
wiosenna podróż - „święto wiśni”
podróż wzdłuż Morza Wschodniego, od położonych na północy gór Soraksan po wyspę Jeju na południu, z wieloma atrakcjami „poza utartym szlakiem” oraz różnorodnością koreańskiej przyrody
duchowe bogactwo Wschodu - Korea to kraj, który łączy w sobie tradycje buddyzmu, szamanizmu, konfucjanizmu oraz chrześcijaństwa
bogactwo kulinarne - każdego dnia spróbujemy innego, tradycyjnego dania kuchni koreańskiej, poznamy składniki i filozofię kuchni Korei
niezwykłe kawiarnie - Korea to kraj kawy (6% całego rynku kawy Azji) i blogerów uwielbiających unikalne miejsca na jej spożycie. Jeżeli nie wyobrażasz sobie dnia bez „małej czarnej”, ta wycieczka jest dla Ciebie
zwiedzanie Busan, drugiego co do wielkości miasta Korei, położonego u brzegów Morza Wschodniego
dużo ruchu, ale brak wymagających szlaków trekkingowych
zwiedzanie z przewodnikiem biegle posługującym się językiem koreańskim - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie
AUTOR PROGRAMU: Roman Husarski

Trasa wyprawy: Seul – Sokcho – Narodowy Park Seoraksan – Gangneung – Samcheok – Gangneung – Gyongju – Busan – wyspa Jeju – Seul

Zapraszam na wycieczkę, która łączy w sobie elementy koreańskiej duchowości i przyrody. Konfucjanizmu, buddyzmu i szamanizmu zawsze postrzegały siebie nie w opozycji, ale jako część natury. Owocem tych tradycji są nie tylko fascynujące świątynie, ale również współczesne, spektakularne budowle, muzea i parki sztuki. Dajcie się oczarować! - Roman Husarski

AUTOR PROGRAMU: Roman Husarski

* Zwiedzanie z przewodnikiem biegle posługującym się językiem koreańskim - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Seulu

Dzień 2 Przejazd do hostelu i spacer aklimatyzacyjny po okolicy. Po południu wyruszymy szlakiem murów twierdzy miejskiej na postrzeganą jako magiczna Górę Inwangsan. W pobliżu jej szczytu znajduje się słynna Skała Seonbawi i liczne kapliczki związane z duchami gór i szamanizmem. Z góry rozpościera się piękny widok na stolicę.

Dzień 3 Zwiedzanie Seulu rozpoczniemy od wizyty w tradycyjnej dzielnicy hanok Eunpyeong - mniej popularnej od położonej w samym centrum miasta dzielnicy Bukchon, ale spokojniejszej i pod pewnymi względami piękniejszej. Po zwiedzaniu wioski, z jej kawiarniami i galeriami sztuki, skierujemy się leśnym szlakiem do spektakularnej świątyni Samcheon, założonej przez "szalonego" mnicha-filozofa Wonhyo w VII wieku. Samcheon było też ważnym miejscem zgromadzeń dla mnichów-wojowników w trakcie inwazji japońskiej w XVI wieku i słynie z ponad 1000-letniego skalnego Buddy. Kolejnym krokiem będzie Muzeum Koreańskiego Szamanizmu, w którym dowiemy się więcej o „szarej strefie” jaką w społeczeństwie koreańskim zajmuje tradycyjny szamanizm. Ostatnim muzeum będzie Muzeum Historii Seulu, które opowie nam o niesamowitej transformacji miasta na przestrzeni lat. Wieczorem wybierzemy się na jeden z tradycyjnych targów popróbować ulicznej kuchni.

Dzień 4 Rano wyjazd do Sokcho. Z Sokcho pojedziemy do Narodowego Parku Seoraksan (UNESCO), powszechnie uważanego za najpiękniejszy w Korei, wokół którego krąży wiele legend. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Sinheung-sa z VII wieku. W jej centrum znajduje się prawie 19-metrowy Budda Zjednoczenia. W parku zdobędziemy przepiękną jaskinię Geumgang i wodospad Yukdam. Chętni będą mogli również wyjechać kolejką do ruin zamku Gwongeum. Wieczorem przejdziemy się po klimatycznym porcie Daepo i odwiedzimy dzielnicę północnokoreańskich uchodźców Abai. Nocleg w Sokcho.

Dzień 5 Rano przejazd z Sokcho do Gangneung. Miasto znane jest z tradycyjnego festiwalu Danoje, podczas którego spotykają się rytuały konfucjańskie, szamańskie i buddyjskie. Jest to też portowe miasto, którego piękne plaże i okolice wielokrotnie już doceniali twórcy k-popu i k-dram (widzieliście Goblina?). Po podróży obudzimy się na Coffee Street, ulicy słynnych baristów przy plaży Anmok. Później czeka nas wycieczka do Ojukheon, domu, w którym wychował się Yi I, konfucjański uczony. Jego twarz znajduje się na banknocie 5000 wonów. Z kolei na banknocie 50 000 wonów i widzimy jego matkę, Shin Saimdang, która była pionierką w malarstwie tradycyjnym „trawy i owadów” - przykłady zobaczymy na miejscu. Po południu przejdziemy 2.86 km ścieżki Jeongdong- Simgok, widowiskowej nadmorskiej trasy z klifami.

Dzień 6 Wycieczka do Samcheok. W pobliżu tego miasteczka znajdują się Jaskinia Hwanseon, najdłuższa jaskinia wapienna w Korei. Kolejnym krokiem będzie wizyta w Gangwon Jonghap Museum, które zawiera ponad 20000 artefaktów z całej Azji. Wrażenia, jakie robią kolorowe, eklektyczne ekspozycje są niemalże psychodeliczne. Później czeka nas przejazd do słynnego „parku penisów” Haesindang Park, znajdującego się w małej rybackiej wiosce z pięknym widokiem na Morze Wschodnie. Park związany jest z lokalnymi legendami i rytuałami szamanistycznymi, ale z przymrużeniem oka. To z pewnością będzie niezapomniane miejsce! Powrót do Gangneung, nocleg.

Dzień 7 Przejazd do Gyongju dawnej stolicy królestwa Shilla, które w VII w. podbiło sąsiadów i stworzyło pierwsze zjednoczone państwo koreańskie. Z Gyongju pojedziemy do Manbulsa, świątyni 10 tysięcy Buddów, jednej z najbardziej niezwykłych, jakie widziałem w Korei. Wieczorem zrobimy spacer po „muzeum bez murów”, czyli kompleksie pola tumuli – kurhanów, w których pochowano dawnych władców i dostojników, łącznie z najstarszą wierzą astrologiczną na świecie i królewskim ogrodem Anapji. Nocleg w Gyongju.

Dzień 8 Przejazd do Busan. Po ulokowaniu rzeczy w hotelu udamy się na spacer po pełnej kolorów dzielnicy Gamcheon Culture Village zwanej też „Santorini Wschodu” lub „Dzielnicą Lego” – historię tego miejsca poznamy w „Little Museum”. Kolejnym krokiem będzie Geumgang Park, w którym znajduje się urokliwy park botaniczny. Najdłuższą w Korei kolejką linową (1260 m) wjedziemy na szczyt góry Geumjeong, najwyższej w Busan. Oprócz fantastycznego widoku na szczycie znajduje się największy w Korei fort Geumjeongsanseong. Choć dzisiejsza wersja pochodzi z XVII wieku, fort założony został najprawdopodobniej już w I wieku p.n.e. Leśnym szlakiem zejdziemy do Seokbulsa, świątyni zbudowanej na zboczach piaskowcowych klifów. Wieczorem zrelaksujemy się i poznamy kulturę koreańskich łaźni w Hurshimchung Spa.

Dzień 9 Zwiedzanie Busan. Z samego rana udamy się na targ Jagalchi, największy koreański targ owoców morza. Współczesnej sztuce nastawionej na wykorzystanie sztuk audiowizualnych i nowoczesnych instalacji przyjrzymy się w MUSEUM 1. Piękny widok na morze złapiemy z Cheongsapo Daritdol Observatory. Pojedziemy obejrzeć jedną z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w całej Korei, Yonggungsa Temple (dosłownie Świątynia Smoczy Pałac), wyjątkowo położoną nad morzem. Na koniec odpoczniemy na centralnej plaży Haeundae. Nocleg w Busan

Dzień 10-13 Zwiedzanie Jeju. Odwiedzimy park Hallim, który łączy jaskinie lawowe, park bonsai i skansen przedstawiający tradycyjne życie mieszkańców wyspy. Spacerując wulkanicznym wybrzeżem, zwiedzimy park kaktusów i zdobędziemy niewielki wulkaniczny szczyt Suwolbong. Odwiedzimy tarasy herbaciane Osulloc Tea Museum. Przyjrzymy się wodospadom Jeongbang i zrobimy zakupy na tradycyjnym targu Seogwipo Olle. Przejdziemy się również szlakiem Seogwipo Forest of Healing i wyjdziemy na wzgórze wulkaniczne Si z widokiem na wulkan Hallasan - dla chętnych również możliwość zdobycia najwyższego szczytu Korei Południowej, Halla. Wieczorem 13. dnia przelot do Seulu. Nocleg.

Dzień 14 Ostatni dzień pobytu w Seulu przeznaczymy na zakupy pamiątek i wizyty na targach według preferencji turystów. Z pewnością zawitamy na pełnej sklepików turystycznych i butików Insadong. Indywidualne spacery po mieście. Wieczorem wyjazd na lotnisko i podróż powrotna do Polski.

Dzień 15 Powrót do Polski.

* Zwiedzanie z przewodnikiem biegle posługującym się językiem koreańskim - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW i KL + CP; opieka doświadczonego pilota-przewodnika; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe - bilety lotnicze na dwa loty wewnętrzne Busan - Jeju oraz Jeju - Seul; wszystkie pozostałe przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele - pokoje 2-4 os); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa i cena nie obejmują: biletu lotniczego do Seulu; wyżywienia (ok. 30 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 90 USD).

* Zwiedzanie z przewodnikiem biegle posługującym się językiem koreańskim - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie.

Roman Husarski

Roman Husarski

Roman Husarski (ur. 1990), wykładowca Zakładu Korei w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” (Wydawnictwo Czarne). W 2023 obronił doktorat w Instytucie Religioznawstwa UJ poświęcony kinu Korei Północnej. W ramach stypendium uczestniczył w rocznej wymianie z Hankuk University (2016/2017) i Chonbuk University (2019/2020) w Korei Południowej. Pasjonat języków obcych i kuchni koreańskiej. Prowadzi blog wloczykij.org, na którym od lat przedstawia unikatowe miejsca Korei.

Czytaj więcej