W bazie Annapurna - w tle Machhapuchhare

Nepal - Trekking do południowej bazy pod Annapurną

Nepal - Trekking do południowej bazy pod Annapurną
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
23.11 - 13.12.2025
21 dni 6-12 osób 5.500 zł + 950 USD + bilet lotniczy
  • Nowość
Zapisz się

trasa dostępna dla każdego wprawnego turysty
etapy trekkingu dostosowane tak, aby każdy dobrze się zaaklimatyzował
bogaty program zwiedzania doliny Kathmandu
zwiedzanie bez pośpiechu
podróż w grupie do 10 osób - razem spędzamy czas, wspólne posiłki i wieczory
prywatny transport na całej trasie

Trekking: Kathmandu - Pokhara - Birethanti - Ghorepani - Poon Hill - Tadapani - Chomrong -
Machhapuchhare Base Camp - Annapurna Base Camp - Pokhara - Kathmandu

Trekking do południowej bazy Annapurny jest idealnym wyjazdem dla osób będących pierwszy raz w Nepalu i Himalajach. Na trasie treku nie ma szczególnych trudności technicznych, więc wcześniejsze doświadczenie w górach wysokich nie jest wymagane. Trasa jest tak zaplanowana, aby każdy się dobrze zaaklimatyzował i nie miał problemów z chorobą wysokościową. Dziennie będziemy maszerować po ok. 6 - 7 godzin. Na całej trasie trekkingu będzie towarzyszyć nam nepalski przewodnik. Dla chętnych osób będzie możliwość wynajęcia tragarza - płatne dodatkowo. W górach śpimy i jemy w lodżach - miejscowych schroniskach. Każdy sam opłaca wyżywienie w lodży wybranej przez pilota na nocleg.
Aby uczestniczyć w tej wyprawie wymagamy ogólnego obycia turystycznego (chodzenie po Beskidach i Tatrach turystycznie w zupełności wystarczy). Wyprawa jest organizowana przez Klub Laurazja wspólnie z Katowickim Klubem Podróżników Namaste, którego jestem założycielem i właścicielem. Serdecznie zapraszam Was na tą wyprawę.
Z górskim pozdrowieniem i do spotkania na himalajskim szlaku!
Marek Bytom

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Kathmandu przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji. Transfer z lotniska do turystycznej dzielnicy Thamel. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i spacer aklimatyzacyjny.

Dzień 3 Zwiedzanie Kathmandu. Podczas całodniowej wycieczki zobaczymy m.in.: Bodnath - największą stupę buddyjską w Nepalu oraz zabytkową starą część miasta - Durbar Square. Wieczorem czas na obiadokolację, muzykę na żywo oraz nocleg.

Dzień 4 Wcześnie rano ruszamy ze stolicy Nepalu do Pokhary. Opuszczamy dolinę Kathmandu. Nasza trasa przebiegać będzie malowniczą dolina rzek Trisuli i Marsyangdi. O ile Kathmandu urzeka wspaniałymi zabytkami, o tyle Pokhara pięknem otaczającej natury. Mamy do przejechania około 200 km, jednak uwzględniając warunki drogowe w Nepalu i drogi wyjazdowe ze stolicy pokonanie tego
dystansu zajmuje około 7-10 godzin. Po przyjeździe spacer po mieście, odpoczynek i przygotowanie do trekkingu.

Dzień 5 Nayapol (1080 m) - Ulleri (2080 m).
Po śniadaniu udajemy się w dwugodzinną podróż samochodem do wioski Nayapol, skąd rozpoczniemy trekking. Celem jest wioska Ulleri, do której docieramy po pokonaniu ponad 3000 kamiennych schodów. Podczas całego trekkingu w południe zatrzymujemy się na lunch, a w ciągu dnia także na krótkie postoje, by wypić nepalską herbatę.

Dzień 6 Ulleri - Ghorepani (3194 m)
Z każdym krokiem zdobywać będziemy wysokość. Trasa tego etapu przebiega przez malowniczy las rododendronowy. Po kilku godzinach dojdziemy do Ghorepani, gdzie zanocujemy. Przy dobrej pogodzie, dla chętnych popołudniowe wejście na Poon Hill, z którego podziwiać będziemy zachód słońca.

Dzień 7 Ghorepani - Poon Hill (3210 m) - Tadapani (2706 m)
Ten dzień zaczynamy wcześnie, wstajemy przed wschodem słońca, by wejść na wzgórze
Poon Hill, punkt widokowy, z którego podziwiamy przepiękną panoramę Himalajów. Zobaczymy zarówno szczyty ośmiotysięczne, takie jak Dhaulaghiri, Annapurna czy Manaslu, jak i siedmio- i sześciotysięczniki. Po zejściu do lodży i zjedzeniu śniadania ruszamy w dalszą drogę przez wzgórza porośnięte przez lasy rododendronowe. Tego dnia równie często podchodzimy jak i schodzimy. Na nocleg docieramy do Tadapani lub Chuile.

Dzień 8 Tadapani - Chomrong (2150 m)
Z Tadapani z pięknymi widokami na Machhapuchhare i Hinchuli, schodzimy niżej, by przekroczyć rzekę Kimrong Khola i podejść na trawers, którym spokojnie podążamy do wioski Chomrong. W wiosce czas na relaks, odpoczynek i zbieranie sił przed dalszą wędrówką, a dla chętnych kawa i coś słodkiego w lokalnej piekarni.

Dzień 9 Chomrong - Dobhan (2520 m)
Schodami w dół do mostu i mozolnie pod górę dochodzimy do wioski Sinuwa, w której odpoczniemy przy herbacie. Będziemy teraz podążać doliną rzeki Modi Khola, tą samą doliną będziemy też wracać z bazy. Przechodzimy przez bambusowe lasy i wioskę Bamboo, by dotrzeć do wioski Dobhan na nocleg.

Dzień 10 Dobhan - Machhapuchhare Base Camp (3700 m)
Zdobywamy wysokość, podchodzimy coraz wyżej, opuszczamy porośniętą lasami część doliny, by wejść w świat turni i skał. Po lunchu w wiosce Deurali kontynuujemy podejście, by osiągnąć cel tego dnia, czyli Machhapuchare Base Camp.

Dzień 11 Machhapuchhare Base Camp - Annapurna Base Camp (4130 m) - Machhapuchhare Base Camp.
Wstajemy wcześnie, przed wschodem słońca, by po około dwóch godzinach podejścia z lekkim plecakiem podziwiać wschód słońca rozświetlający potężną południową ścianę Annapurny I. Rozkoszujemy się spektaklem światła otoczeni wierzchołkami gór i moreną lodowca. Zostajemy w bazie cały dzień, by mieć czas na fotografowanie i podziwianie miejsca. Popołudniu schodzimy na nocleg i kolację z powrotem do Machhapuchhare Base Camp.

Dzień 12 Machhapuchhare Base Camp - Bamboo
Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną. Schodzimy doliną, którą podchodziliśmy. Nocleg w Bamboo.
Dzień ten jest rezerwą w razie gdyby poprzedniego dnia nie było dobrych warunków
pogodowych i widoków w bazie Annapurna Base Camp. Możliwe wtedy będzie ponowne
podejście do bazy i zejście w tym samym dniu do Bamboo.

Dzień 13 Bamboo - Jhinu Danda (gorące źródła)
Podążamy znanym już szlakiem do Chomrong, w którym zatrzymamy się na krótki
odpoczynek, po nim schodzimy niżej do Jhinu Danda. Będziemy korzystać z lokalnej atrakcji, jaką są gorące źródła (pamiętajcie, by zabrać stroje kąpielowe).

Dzień 14 Jhinu Danda - Birethanti - przejazd do Pokhary
Przed nami ostatni dzień trekkingu. Z Jhinu Danda ruszamy w drogę powrotna do Nayapol. Niewątpliwą atrakcją dzisiejszego dnia jest przekroczenie ponad 200-metrowego wiszącego
mostu nad rzeką Kimrong Khola. Po dojściu do wioski Nayapol (skąd rozpoczynaliśmy trekking) przejazd busem do Pokhara. Wieczorem wyjście na muzykę na żywo do lokalnej
knajpki.

Dzień 15 Pokhara - relaks i odpoczynek
Po trekkingu odpoczywamy w zielonej Pokharze. Dla chętnych zwiedzanie najciekawszych atrakcji Pokhary. Odwiedzimy muzeum górskie, gdzie poznamy historię zdobywania Himalajów. Zawitamy do Stupy Pokoju na szczycie wzgórza, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę całej doliny. Następie udamy się pod wodospad Devi`s Falls. Dzień zakończymy w lokalnej restauracji z pokazami ludowych tańców na żywo.

Dzień 16 Wschód słońca na Sarankot. Wcześnie rano samochodem wjeżdżamy na pobliski punkt widokowy Sarankot. Półgodzinny spacer doprowadzi nas na sam szczyt. Z wieży widokowej będziemy mogli podziwiać Dhaulagiri (8167 m), niemal wszystkie szczyty Annapurna Himal, w tym Annapurna I (8091 m), strzelisty Machhapuchhare, Manaslu, Peak 29, Himalchuli oraz inne szczyty. Samochodem wracamy do Pokhary. Po śniadaniu zjedzonym w hotelu udajemy się do Bandipuru - niewielkiej ale urokliwej wioski, skąd ujrzymy wyjątkową panoramę Himalajów. Nocleg.

Dzień 17 Udajemy się w drogę powrotną do Kathmandu. Kierujemy się do wioski Nagarkot,
która leży na wysokości ponad 2100 m. Jest to kolejne miejsce, z którego można podziwiać
rozległą panoramę ośnieżonych Himalajów, jeśli tylko pogoda nam sprzyja. Po przyjeździe spacer po
wiosce, kolacja i nocleg.

Dzień 18 Wstajemy wcześnie rano, aby zobaczyć, jak budzą się Himalaje o wschodzie słońca.
Następnie po śniadaniu udamy się do świątyni hinduistycznej Narajana w Changunarayan. Powrót
do Doliny Kathmandu, w której na kilka godzin zawitamy do przepięknego miasta Bhaktapur. Nocleg w
Kathmandu.

Dzień 19 Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie zabytków Doliny Kathmandu. Podczas całodniowej wycieczki zobaczymy m. in.: sąsiadujące z Kathmandu miasto Patan , świątynię małp Swayambhunath oraz miejsca kremacji zwłok, miejsca świętego dla wyznawców hinduizmu - Pashupatinath. Wieczorem czas na obiadokolację i nocleg.

Dzień 20 Dla chętnych możliwość odbycia lotu widokowego małym samolotem nad Himalajami z
widokami na Everest, Lhotse, Makalu . Dla pozostałych dzień wolny - czas na zakupy lub
odpoczynek w Kathmandu. Wieczorem wylot z Kathmandu.

Dzień 21 Powrót do kraju.

UWAGA! Program wyprawy jest programem ramowym. Czas pobytu w poszczególnych miejscach może ulec zmianie - wydłużeniu lub skróceniu - w zależności od warunków pogodowych, przejezdności dróg i innych okoliczności niezależnych od organizatorów wyprawy. Porządek dni w programie może ulec zmianie, a w razie potrzeby o dokonaniu zmian decyduje doświadczony polski pilot oraz przewodnik nepalski.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW + KL + SM (rozszerzenie o sporty ekstremalne podczas trekkingu powyżej 3500 m); opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT, koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, riksze itp.); noclegi (hotele klasy turystycznej, schroniska - pokoje 2-5 os.); koszty lokalnego przewodnika na trasie trekkingu; koszty organizacyjne podczas wyprawy, w tym pozwolenia trekkingowe. Umowa nie obejmuje: wizy nepalskiej (ok. 50 USD); wyżywienia (ok. 30 USD na dzień); biletów wstępu w Kathmandu (ok. 60 USD), tragarzy* (ok. 25 USD na dzień, tragarz niesie do 20 kg, można wynająć jednego tragarza dla 2 uczestników).

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983), absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach - Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po Maroko. Miłośniczka przyrody i rzemiosła artystycznego.

Czytaj więcej

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę oraz Dhaulagiri.

Czytaj więcej

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image