Wiosna w Kraju Kwitnącej Wiśni

Co roku Japończycy śledzą przesuwający się wzdłuż archipelagu, od południa na północ „front kwitnienia wiśni” (sakura-zensen). Właśnie potwierdziliśmy wiosenną wyprawę do Japonii.
Dołącz do radosnych tłumów piknikujących pod baldachimem kwiatów!

Japońska wiśnia kwitnie krótko - kwiaty rozwijają się i zwykle opadają w tydzień. Media codziennie podają prognozy pogody i informacje o rozpoczynających się porach kwitnienia w kolejnych regionach kraju. W Kioto i Tokio wiśnie rozkwitają na przełomie marca i kwietnia.

Poznacie najciekawsze miejsca Japonii - wspaniałe świątynie, zamki i pałace, ale także japońską codzienność z bliska. Spędzicie noc w ryokanie, tradycyjnym pensjonacie, z kąpielą w gorących źródłach i uroczystą kolacją. Zobaczycie Himeji - najpiękniejszy zamek samurajski, zachowany w oryginale, Tokio - i ultranowoczesne (Akihabara i Odaiba), i pełne tradycji i historii (Asakusa Sensōji, Meiji Jingū), i zabytki z listy UNESCO - Kioto, Nara, Hiroshima.

Japonia niezmiennie zaprasza do wspólnego podziwiania piękna i celebrowania chwil przy wyśmienitym jedzeniu. Jedziemy tam, by stać się częścią tego odwiecznego cyklu – a Ty możesz do nas dołączyć!

Termin wiosennej wyprawy: 31 marca - 14 kwietnia | Japonia – to co najważniejsze