Gazeta Indie

Wiadomości

Informacje, ciekawostki, plotki

Grunt to dobry przewodnik!

04.08.22 | Magda

Kiedy odwiedziłem Liban, od razu pozwoliłem się mu zauroczyć. Wiedziałem, że będę chciał tam powrócić w większej grupie. Udało się! Pierwszy wyjazd do Libanu zorganizowaliśmy w 2003 roku, a następne w 2009 i 2010 roku. Byłem przekonany, że Liban stanie się corocznym kierunkiem naszych wypraw – niestety, wybuch wojny w Syrii pokrzyżował te plany. Przestaliśmy jeździć w tamte okolice.

Czytaj więcej

Ile może trwać kwadrans w Jordanii?

21.07.22 | Magda

W Jordanii usytuowana jest przepiękna dolina, a na jej terenie rezerwat Wadi Dana. Jest pomijany w masowym ruchu turystycznym, dlatego do tego niezwykłego miejsca docierają raczej pojedyncze osoby albo grupy z małych biur trekkingowych. Wśród naszych propozycji znajdziecie spacer po Wadi Dana. Natomiast moim marzeniem było przejście nową trasą z rezerwatu do Małej Petry – postanowiłem je zrealizować.

Czytaj więcej

Magia pustyni

15.07.22 | Magda

Trudno zliczyć moje podróże po Bliskim Wschodzie. Regularnie wracam w te okolice i mogę stwierdzić, że w minionych latach dobrze je poznałem. Mimo to Bliski Wschód wciąż pozostawia mi wiele do odkrycia. Niedawno spełniłem jedno ze swoich wielkich podróżniczych marzeń: zobaczyłem kwitnącą pustynię. Brzmi jak oksymoron, prawda? Może to była fatamorgana?

Czytaj więcej

Między wiekami historii a zaspami śniegu

13.07.22 | Magda

Koniec marca 2022 roku. Znów trafiłem do Ammanu – tym razem o czwartej rano. To osobliwa pora na przyjazd. Świat jest jeszcze zawieszony między nocą a dniem. Wszystko wydaje się trochę nierzeczywiste. Zwłaszcza gdy podróżuje się samotnie – a ja wówczas byłem sam. Przyjechałem do Jordanii, aby dograć szczegóły w związku z nowym programem – próbną wycieczką przez nieznane dotąd uczestnikom trasy. Miała się rozpocząć za trzy dni.

Czytaj więcej

Wiosna w Laurazji

10.07.22 | Magda

Wiosną zorganizowaliśmy aż 5 kolejnych wypraw na Bliski Wschód – cztery do Libanu i jedną do Jordanii. Zupełnie nieoczekiwanie odkryliśmy ten region świata – który przecież tak dobrze znamy! – zupełnie na nowo.

Czytaj więcej

Zapraszamy do Magicznej Kolumbii

24.05.22 | Magda

Już na przełomie sierpnia i września jedziemy do Kolumbii - proponujemy całkiem nowy program, którego autorem i pilotem będzie Piotr Orechwo - Magiczna Kolumbia oczaruje was m.in.: kawowym szlakiem, kąpielami błotnymi w wulkanie i wspinaczką na monolit El Peñon de Guatape. Zapraszamy!

 

Czytaj więcej

Nowy termin Libanu

29.04.22 | Magda

Pierwsze grupy na wyprawę "Liban - wiosna w krainie cedrów" zapełniły się momentalnie, więc powiesiliśmy nowy termin od 27 maja do 4 czerwca i już jest potwierdzony! Lecimy bezpośrednim LOTem do Bejrutu i mamy jeszcze miejsca. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Wesołych Świąt Wielkanocnych

16.04.22 | Magda

Wszystkim życzymy, aby czas Świąt był okazją do odpoczynku i zadumy, a także wypełniał Wasze serca nadzieją i dodawał sił, tak byście mogli zrealizować wszystkie swoje plany. 

Zespół Klubu Laurazja

Czytaj więcej

W okresie świątecznym biuro nieczynne

13.04.22 | Magda

Od 14-18 kwietnia biuro Klubu Laurazja będzie nieczynne. Na wszystkie wiadomości odpowiemy we wtorek 19 kwietnia.

Czytaj więcej

Nowa strona www

08.04.22 | Magda

Witamy Was na naszej nowej stronie. Ostatni rok upłynął nam na gorączkowym poszukiwaniu wszystkich materiałów - zdjęć, opisów, programów, które spaliły się spektakularnie wraz z serwerem w Strasburgu, na którym funkcjonowała poprzednia witryna. Jednoczesne prowadzenie biura, obsługi klienta, księgowości oraz przede wszystkim jeżdżenie z grupami po świecie sprawiły, że prace te były bardzo powolne, ale wreszcie się udało :-) Dziękujemy za Waszą cierpliwość i za to, że mimo braku głównego kanału informacyjno-marketingowego nie porzuciliście nas i korzystaliście z naszej oferty.

Czytaj więcej