Maciej Taraniuk

Maciej Taraniuk, absolwent wrocławskiej Romanistyki i Iberystyki, tłumacz języka francuskiego, hiszpańskiego i portugalskiego. Od lat zawodowo i prywatnie związany z krajami latynoskiego kręgu kulturowego. Przygodę z podróżowaniem zaczynał od autostopa, łącznie odwiedził ponad 70 krajów na 5 kontynentach.
Miłośnik sportów z lekką nutką ryzyka, specjalizuje się w wyjazdach, podczas których trzeba wspiąć się na jakąś górę, zjechać z niej na rowerze, przepłynąć się pontonem po rwącej rzece czy przespacerować się po dżungli. 
Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń dla pilotów wycieczek, podczas których wprowadza w tajniki tego fascynującego zawodu nowe pokolenia.
Oprócz pilotowania i organizowania wyjazdów zajmuje się również tłumaczeniem podczas realizacji reportaży podróżniczych i naukowych, sam często w ramach pracy reporterskiej przeprowadza rozmowy z ciekawymi ludźmi ze wszystkich stron świata. Kolekcjonuje niecodzienne opowieści i historie, którymi chętnie dzieli się z osobami, z którymi wspólnie odkrywa świat, podczas pilotowanych przez siebie wyjazdów. 
Z podróży najchętniej przywozi przyprawy, przepisy i nowe smaki, którymi dzieli się z przyjaciółmi przy wspólnym stole. 

Maciej Tarniuk