Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

Walking Lovers przyświeca  idea popularyzacji chodu sportowego wśród Polaków. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, że taka forma aktywności fizycznej jest odpowiednia absolutnie dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia! Chodzić mogą także dzieci i osoby starsze. Jest to świetny sposób spędzania czasu wolnego i dobra forma aktywizacji sportowej dla całej rodziny. Chód jest też doskonałą formą aktywności dla sportowców, także w trakcie kontuzji i odbudowywania dobrej formy po dłuższej przerwie. Chód sportowy to np. doskonała metoda rehabilitacji po urazach.

Robert Korzeniowski jest dziś przede wszystkim znany jako chodziarz, lekkoatleta, wielokrotny mistrz olimpijski, mistrz świata, mistrz Europy. A jednak i podróże odgrywają ważną rolę w jego życiu. Były dla niego pierwszym przed medalami motywatorem do
uprawiania sportu. Chciał dotknąć innego świata – najpierw poza rodzinnym miastem, a potem za granicą. W czasach, gdy Polska tkwiła ze żelazną kurtyną, wyprawy do Niemiec czy Anglii były dla niego czymś niezapomnianym. Jak mówi: „Sport pomagał mi w realizowaniu pasji związanych z chęcią odkrywania świata i innych kultur więc trudno nawet oddzielić moje bycie sportowcem od bycia podróżnikiem.”. Nauczył się łączyć te pasje. Dziś razem z żoną Justyną Korzeniowską tworzą Walking Lovers, popularyzując zarówno sport, jak i podróże. Wychodzą z założenia, że w dzisiejszym zglobalizowanym świecie nie ma ograniczeń, bo wystarczy wskazać palcem punkt na mapie i spróbować zdobyć dane miejsce – wszystko pozostaje kwestią wyobraźni i dobrej organizacji!

 

Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

KOMPETENCJE

Image

Meksyk dla aktywnych z Robertem Korzeniowskim

Czytaj więcej
15 dni   30.10 - 13.11.2023
Nowość