Tramping

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - W - Y - Z

UWAGA OSTRZEŻENIE: Udział w trampingach naszego Klubu grozi nieuleczalną chorobą – połknięciem podróżniczego bakcyla, który będzie nas wypychał w coraz nowe podróże po świecie, dalej i dalej...

Tramping to sposób podróżowania po świecie, podczas którego korzystamy najczęściej z lokalnego transportu, a noclegi spędzamy w małych hotelikach lub schroniskach turystycznych, czasami też na kwaterach u ludzi. Tramping można uprawiać w zorganizowanej grupie lub indywidualnie. W porównaniu z tradycyjną turystyką, trampingowe podróżowanie daje nieporównywalnie więcej satysfakcji oraz dostarcza wielu wrażeń niemożliwych do uzyskania podczas zwyczajnej wycieczki. Chociaż trampingi to zazwyczaj wyjazdy o standardzie niższym od standardu tradycyjnych wycieczek objazdowych, to wiele osób, które raz pojechały na tramping już nigdy nie zechce uczestniczyć w zwykłej wycieczce. Dzieje się tak dlatego, że podróżowanie sposobem trampingowym umożliwia zrealizowanie bogatszego programu, dokładniejsze poznanie kraju, dotarcie do trudnodostępnych miejsc, a także pozwala na nawiązanie kontaktu z tubylczą ludnością. Z trampingiem wiąże się nierozerwalnie element prawdziwej przygody. Członkowie naszego klubu od 2000 roku organizują wycieczki i trampingi po świecie. Zorganizowaliśmy razem około dwustu wypraw po Azji, Afryce i obu Amerykach.

UWAGA RADA: Na tramping należy zabrać obowiązkowo: dobry humor i chęć poznania świata. Warto upewnić się, kim jest pilot prowadzący wyjazd trampingowy. Nie powinien być w żadnym razie pilotem z przypadku. Na tramping nie nadają się osoby, które z zasady swoje indywidualne potrzeby przedkładają ponad potrzeby osób, z którymi podróżują w grupie.

Obecnie proponujemy trampingi i wyprawy do następujących krajów: Argentyna, Armenia, Birma, Boliwia, Brunei, Chile, Chiny, Filipiny, Gruzja, Indie, Indonezja, Iran, Izrael, Japonia, Jordania, Kambodża, Kuba, Laos, Malezja, Maroko, Meksyk, Namibia, Singapur, Peru, Sri Lanka, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, USA, Wenezuela, Wietnam.

Tekst: Jarosław Poniewiera

Image