O nas

TAAAAKĄ !! rybę wczoraj złapałem!

KLUB LAURAZJA

Jesteśmy absolwentami geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podróżujemy od ponad dwudziestu lat. Poznawanie świata i przekazywanie o nim wiedzy jest naszą pasją. Założony przez nas Klub Laurazja prowadzi działalność turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Pomagamy poznawać świat w ciekawy sposób, organizując unikalne wycieczki i wyprawy trampingowe. Ich atutami są bogate i przemyślane programy oraz fachowi i doświadczeni piloci. Podróżujemy w małych grupach, zazwyczaj 6-12 osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z historią Klubu Laurazja.

Maciej Kołodziejczyk i Jarosław Poniewiera

DLACZEGO WARTO Z NAMI PODRÓŻOWAĆ?

W czasach, gdy bilet lotniczy do dowolnego miejsca na świecie kupujemy przez internet, rezerwujemy sobie nocleg przez booking.com, a informacje o niemal każdym kraju czerpiemy z blogów podróżniczych, rodzi się pytanie po co podróżować z biurem podróży? Korzyści są co najmniej trzy:

 • Na wyprawie z Klubem Laurazja zobaczycie o wiele więcej niż podczas samodzielnie zorganizowanej podróży, bo nasi przewodnicy pokażą Wam miejsca i detale, których sami nie odnajdziecie.
   
 • Dzięki dysponującym rozległą wiedzą pilotom Klubu Laurazja możecie dużo się dowiedzieć  o dalekich krajach, obcych kulturach i cywilizacjach. Nasi specjaliści zazwyczaj latami poznają regiony świata, po których prowadzą wyprawy i wiedzą o rzeczach niemożliwych do wyczytania na blogach podróżniczych. Młodsi piloci korzystają z doświadczeń starszych.
   
 • Podczas wyprawy nie macie na głowie organizacji transportu i noclegów, a pilot pilnuje, żeby czas był dobrze wykorzystany.

Dzięki podróżom z Klubem Laurazja dostrzeżesz więcej i więcej się dowiesz, bo lubimy dzielić się wiedzą.

ATUTY NASZYCH WYPRAW

 • AUTORSKIE TRASY: Nasze programy są wyjątkowe, a każdy z nich został opracowany przez osobę specjalizującą się w danym regionie świata. Wiemy, jak interesująco pokazać Wam kraj i co w nim warte jest zobaczenia. Zwiedzamy bez pośpiechu. Pokazujemy wiele ciekawych miejsc zlokalizowanych poza głównymi trasami najczęściej odwiedzanymi przez turystów.
   
 • PROFESJONALNI PILOCI: Jesteśmy zawodowymi pilotami. Kraje, po których Was oprowadzamy znamy od wielu lat, a podróżowanie po nich jest naszą pasją. Wiemy, kiedy należy wcześnie wstać, kiedy można dłużej odpocząć oraz co i gdzie dobrze zjeść. Na każdej wyprawie dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem. Zawsze jesteśmy starannie przygotowani do prowadzenia wyjazdu i odpowiedzi na wszystkie pytania. Naszych wypraw nie prowadzą przypadkowi liderzy lub osoby nie znające regionu do którego się udają.
   
 • MAŁE GRUPY: Podróżujemy w niewielkich grupach liczących od 5 do 12 osób plus pilot, ponieważ nasze bogate i zróżnicowane programy byłyby trudne do realizacji przy większej liczbie uczestników. Nie dotyczy to wyjazdów typu KOMFORT PLUS, w których może uczestniczyć maksymalnie 17 osób plus pilot.
   
 • CIEKAWI LUDZIE: Podczas naszych wypraw spotkamy ciekawych ludzi, od których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu w ich kraju. Ciekawymi osobami są zazwyczaj także sami uczestnicy wypraw Klubu Laurazja. Większość z nas lubi spędzać czas w grupie, poznawać innych i pomagać sobie nawzajem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystkich nas łączy pasja podróżowania i ciekawość świata.
   
 • BEZ DOPŁAT DLA SINGLI: Jeżeli jedziesz na wyjazd bez osoby towarzyszącej, to nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakwaterowaniem, Wystarczy, że zgodzisz się na mieszkanie w pokoju razem z innymi osobami z Twojej grupy.

HISTORIA KLUBU LAURAZJA

Klub Laurazja założyliśmy w 2000 roku. Do grudnia 2009 działaliśmy pod nazwą Klub Obieżyświat. W latach 2000-2017 zorganizowaliśmy łącznie ponad 260 wyjazdów do około 30 krajów świata. Wcześniej aktywnie działaliśmy w Kole Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Kole Geografów „Peneplena” przy I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. W latach 1994-99 podróżowaliśmy drogą lądową do Indii i Nepalu, Syrii, Jordanii i Egiptu a także organizowaliśmy trekkingi po Himalajach. Zdobyte bogate doświadczenia zaowocowały rozpoczęciem działalności związanej z turystyką. Latem 2000 r. wspólnie z klubem „Himaltrek” z Bochni zorganizowaliśmy pierwsze dwa wyjazdy do Syrii. Od tego czasu nasza działalność zaczęła się systematycznie rozwijać. W 2001 roku rozpoczęliśmy organizację wyjazdów także do Jordanii. Ponieważ jako pierwsi na polskim rynku turystycznym organizowaliśmy regularne wyjazdy do Syrii i Jordanii, naszymi programami zainteresowały się biura podróży. W 2001 roku nasz autorski program wyjazdu do Syrii i Jordanii miało w ofercie biuro Young Travel z Wrocławia. W 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z biurem „Top” z Chorzowa, w ofercie którego znalazło się z czasem wiele naszych autorskich wyjazdów trampingowych: po Bliskim Wschodzie, Turcji, Gruzji i Armenii, Indiach i Indochinach. Nasza długoletnia współpraca co roku owocuje kilkoma wspólnymi wyjazdami. Od 2004 roku kolejnym biurem, dla którego przygotowywaliśmy wyjazdy do Syrii i Jordanii i na Półwysep Indochiński (Tajlandia, Kambodża i Laos) był Klub Podróży “Horyzonty” z Krakowa. Ponadto w latach 2004-2005 zorganizowaliśmy wraz z klubem „Torre” wyjazdy do Indii i Iranu. Z naszymi partnerami – biurami turystycznymi i klubami podróży – łączyło nas zamiłowanie do poznawania świata i alternatywnych form podróżowania. Do 2005 roku osobą silnie zaangażowaną w działalność podróżniczą i oświatową w ramach Klubu Laurazja była Anna Maciejowska, która uczestniczyła w organizowaniu i prowadzeniu wyjazdów trampingowych oraz prelekcjach edukacyjnych.

Przez cały czas równolegle z turystyką prowadzimy działalność edukacyjną. Polega ona na organizowaniu na terenie szkół ilustrowanych przeźroczami prelekcji o tematyce geograficzno-historycznej. Co roku wygłaszamy około stu wykładów w szkołach południowej Polski. Występowaliśmy także z wykładami na forum studenckich kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Klubie pod Jaszczurami w Krakowie. Od jesieni 2009 roku regularnie współpracujemy z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Ponadto od 2015 roku spotkania podróżnicze w Klubie Podróżników „Namaste” w Katowicach i Kinie Kijów w Krakowie.

Trzecią formą naszej działalności jest uczestnictwo w imprezach kulturalnych i naukowych. W 2003 roku wygłosiliśmy wykład pt. „Zarys konfliktu arabsko-izraelskiego” na konferencji naukowej zorganizowanej przez Koło Naukowe Studentów Arabistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Występowaliśmy w latach 2004-2015 w pięciu Festiwalach Slajdów Podróżniczych na Uniwersytecie Śląskim, a kilkakrotnie pomagaliśmy w ich organizacji. W 2005 r. wspólnie ze studentami arabistyki UJ układaliśmy program I Dni Kultury Arabskiej w Krakowie, na których zaprezentowaliśmy wystawę fotograficzną pt. „Syria i Jordania – pomiędzy Wschodem i Zachodem” oraz wystąpiliśmy z prelekcją na temat obu państw. Wystawę można było oglądać w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie. W 2006 r. wystąpiliśmy w obchodach Dnia Jordańskiego w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ponadto wielokrotnie występowaliśmy w audycjach Polskiego Radia Kraków, Radia Akademickiego RAK, a w latach 2008-10 współpracowaliśmy z radiową Trójką. Publikowaliśmy artykuły popularyzujące wiedzę o świecie i podróżowaniu na łamach „Gościa Niedzielnego”, „Więzi” i miesięcznika „Semestr”, a napisany przez nas tekst o Syrii został zamieszczony na oficjalnej stronie Ambasady Syryjskiej Republiki Arabskiej w Warszawie.

Nasze bogate doświadczenia pozwoliły na rozpoczęcie samodzielnej działalności turystycznej. W 2008 roku otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Śląskiego uprawnienia do organizacji wyjazdów turystycznych po całym świecie. Dzięki wieloletniej pracy w turystyce stworzyliśmy grupę doświadczonych ludzi – autorów programów wyjazdów i najlepszych w kraju pilotów. Współpracujemy z osobami, dla których celem podróżowania jest zgłębienie wiedzy o świecie i zdobywanie doświadczeń. Obecnie kontynuujemy współpracę z naszymi niektórymi partnerami oraz samodzielnie realizujemy nowe pomysły.

Posiadamy zezwolenie na organizację imprez turystycznych – Rejestr Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego – numer zezwolenia 757 oraz Gwarancję Ubezpieczeniową Turystyczną numer M 525176 wystawioną przez Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., od odpowiedzialności cywilnej względem uczestników wyjazdów, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia 29.08.1997.

Aktualne informacje dotyczące przedsiębiorców turystycznych są publikowane w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT).