Dzień 1 Przelot z Warszawy do Ammanu przez jeden z portów lotniczych Europy. Przejazd do hotelu w Madabie i nocleg.
Dzień 2-3 Zwiedzanie Madaby i okolic. Odwiedzimy 3 kościoły bizantyńskie, które słyną z pięknych mozaik. Na szczególną uwagę zasługuje kościół św. Jerzego, gdzie zachowała się mozaika z V w. n.e. przedstawiająca mapę Ziemi Świętej ze słynnym planem Jerozolimy. Dla chętnych wejście na wieżę katedry katolickiej, z której roztacza się najlepszy widok na miasto. Wizyta na górze Nebo, gdzie znajduje się symboliczny grób Mojżesza. Ujrzymy z niej panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. W Betanii odwiedzimy miejsce chrztu Jezusa w Jordanie (lista UNESCO), które nie jest dostępne od strony Izraela. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie niezwykłych wrażeń dostarczy nam kąpiel w wodach słonego jeziora, położonego w najgłębszej depresji świata (ponad 400 m poniżej poziomu morza) oraz księżycowe krajobrazy w jego otoczeniu. Noclegi w Madabie.
Dzień 4 Całodzienna wycieczka po północnej Jordanii. Rano odwiedzimy znakomicie zachowane ruiny miasta Geraza, a w nich m. in.: świątynie Zeusa i Artemidy, główną kolumnadę, hipodrom, bramę Hadriana, dwa teatry, tetrapylon oraz kilka kościołów wczesnochrześcijańskich. Po południu wizyta w Ammanie i zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: Cytadela z małym Muzeum Archeologicznym, starożytny teatr, odeon i nimfeum. Nocleg w Madabie.
Dzień 5 Rano wyjazd z Madaby do żydowskiej twierdzy Macheront – odbudowanej przez Heroda Wielkiego, w której na życzenie pięknej Salome został ścięty św. Jan Chrzciciel. Następnie przejazd fantastyczną drogą przez Wadi Mujib - najgłębszą dolinę w Jordanii, gdzie w czasach biblijnych na rzece Arnon znajdowała się granica między Moabem, a ziemiami Ammonitów. Zwiedzanie dwóch największych zamków krzyżowców na wschód od Królestwa Jerozolimskiego – Keraku Moabskiego oraz Krak de Montreal. Nocleg w miasteczku Wadi Musa koło Petry.
Dzień 6-7 Całodniowe wędrówki po Petrze (lista UNESCO), położonej w niedostępnej skalnej kotlinie stolicy Nabatejczyków. To zhellenizowane plemię arabskie stworzyło tutaj kulturę, której unikalne pomniki architektury (grobowce, świątynie, stelle wotywne, ołtarze ofiarne) możemy do dziś podziwiać. Dodatkową atrakcją są liczne zabytki z okresu rzymskiego (teatr, grobowce) oraz pozostałości po Bizancjum i krzyżowcach. Drugiego dnia dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do grobu proroka Aarona na górze Aarona (Dżabal Harun) na obrzeżach Petry (dodatkowy koszt zależy od liczby chętnych).
Dzień 8 Rano przejazd do najbardziej malowniczego miejsca w Jordanii – rezerwatu Wadi Rum. (lista UNESCO). Czeka nas safari dżipami po pustyni, wędrówki po piaszczystych wydmach, oglądanie przepięknych form skalnych (wycięte w kolorowych piaskowcach groty, kaskady, łuki i mosty) oraz spotkania z pustynną florą i fauną. Wieczór spędzimy w towarzystwie Beduinów, którzy przygotują nam pyszną kolację i opowiedzą nam o życiu na pustyni. Nocleg w obozie na pustyni w namiotach lub dla chętnych pod gołym niebem.
Dzień 9 Obserwacja wschodu słońca ze wzgórza skalnego nad obozem. Dla chętnych możliwość przejażdżki na wielbłądzie w okolicy tzw. źródła Lawrence’a. Pożegnanie pustyni i przejazd Autostradą Pustynną do starożytnego miasta Umm ar-Rasas (lista UNESCO). Zobaczymy w nim mozaiki uważane za najpiękniejsze i najlepiej zachowane w Jordanii oraz jedyną zachowaną wieżę słupnika. Przyjazd do Madaby. Zakwaterowanie w hotelu i czas na pożegnalne zakupy. W nocy wyjazd na lotnisko.
Dzień 10 Powrót do Warszawy – przelot przez jeden z portów lotniczych Europy.
Uwaga! Informujemy, że ze względu na COVID-19 planowany program wyjazdu może ulec zmianie.