Dzień 1 Przelot z Warszawy do Bejrutu bezpośrednio lub przez jeden z portów lotniczych Europy. Zakwaterowanie w hostelu.
Dzień 2-3 Zwiedzanie Bejrutu i sanktuarium w Harissie Spacerując po Centrum zobaczymy: Plac Męczenników; katedrę maronicką i kościół św. Jerzego; Wielki Meczet – dawny kościół św. Jana Chrzciciela z epoki wypraw krzyżowych; meczet Wielki Seraj (XVI w.); a także budynek Parlamentu w reprezentacyjnej dzielnicy w rejonie Placu Gwiazdy. Wizyta w Muzeum Narodowym i spacer promenadą wzdłuż brzegu Morza Śródziemnego do malowniczych Gołębich Skał, przy których chętni mogą zażyć kąpieli w morzu. Wycieczka do sanktuarium maryjnego w Harissie – ważnego miejsca pielgrzymkowego libańskich maronitów. Roztacza się z niego kapitalna panorama na Bejrut.
Dzień 4 Całodzienna wycieczka do rezerwatu cedrów w Bszari i do doliny Wadi Kadisza (lista UNESCO). W starożytności lasy cedrowe gęsto porastały góry Libanu. Intensywna eksploatacja spowodowała ich wyginięcie. Bszari jest jednym z niewielu miejsc, gdzie można podziwiać tysiącletnie cedry, rosnące na wysokości prawie 2.000 m n.p.m. W pobliżu odwiedzimy grób znanego poety Khalila Gibrana oraz niesamowite klasztory w Świętej Dolinie Wadi Kadisza (Wadi Qadisha). W drodze powrotnej do Bejrutu wizyta w monastyrze św. Marona w Annaya i pustelni św. Charbela. Nocleg.
Dzień 5 Wycieczka do Trypolisu – drugiego po Bejrucie najważniejszego miasta Libanu. Zobaczymy w nim wiele ciekawych miejsc i zabytków, m. in.: wieżę lwów (XIV w.) w dzielnicy portowej; meczet Tajlana (XIV w.); katedrę chrześcijańską zamienioną na meczet, zamek krzyżowców Sandżil na Górze Pielgrzymiej i wiele innych starych budowli arabskich na Starym Mieście. Nocleg.
Dzień 6-7 Wycieczka na północ od Bejrutu do starożytnego miasta Byblos, w którym znajdują się ślady różnych kultur i cywilizacji: ruiny pałacu fenickiego, fortu perskiego i budowle okresu hellenistycznego. Nad całym kompleksem góruje zamek krzyżowców. Ponadto odwiedzimy słynne Groty Dżeita w Górach Libanu. Jest to kilkupoziomowy system wielkich jaskiń. Czeka nas spacer po ogromnych podziemnych korytarzach i komnatach, wypełnionych szatą naciekową tworzącą się przez miliony lat. Na najniższym poziomie popłyniemy łodziami po podziemnej rzece. W drodze powrotnej wizyta w Deir el-Kamal – dawnej stolicy emirów Libanu i zwiedzanie pałacu Bejt ed-Din, jeśli będzie on otwarty. Nocleg.
Dzień 8 Wycieczka do Tyru i Sydonu. Rano krótka wizyta w Górach Szuf. Potem zobaczymy dwa najważniejsze miasta dawnej Fenicji. W Sydonie znajdują się dwa zamki wybudowane przez krzyżowców: Zamek Morski i Zamek św. Ludwika; Wielki Meczet a także bardzo oryginalne Stare Miasto i słynna fabryka mydła. W Tyrze ujrzymy liczne budowle z epoki rzymskiej i pójdziemy na spacer po porcie. Dla chętnych kąpiel w Morzu Śródziemnym.
Dzień 9 Wycieczka do Doliny Bika, leżącej w malowniczym miejscu, pomiędzy pasmami górskimi Libanu i Antylibanu oraz Wzgórzami Golan. Dolina słynie ze znakomitych winnic, a znajdujący się tam kompleks świątynny w Baalbeku to najbardziej imponujący rzymski zabytek na Bliskim Wschodzie. Zobaczymy monumentalne kolumny świątyni Zeusa, znakomicie zachowaną świątynię Bachusa oraz resztki świątyni Wenus. Ponadto odwiedzimy Andżar – pałac arabski i miasto z okresu Umajjadów (VIII w.). Planujemy też wizytę w słynnych winnicach Ksara, gdzie powstają najlepsze libańskie wina. Nocleg.
Dzień 10 Powrót z Bejrutu do Warszawy (lot bezpośredni lub z przesiadką w jednym z portów lotniczych Europy)
AUTOR PROGRAMU: Jarosław Poniewiera
Uwaga! Informujemy, że ze względu na COVID-19 planowany program wyjazdu może ulec zmianie. Jeżeli w którymkolwiek miejscu na trasie działoby się coś zagrażającego bezpieczeństwu turystów (np. rozruchy, demonstracje, niepokoje społeczne), to tego dnia będzie realizowany inny program niż planowany.