Dzień 1 Wylot z Warszawy do Delhi przez jeden z portów lotniczych Europy.
Dzień 2 Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i odpoczynek. Spacer aklimatyzacyjny po stolicy: odwiedzimy reprezentacyjne dzielnice Nowego Delhi, plac Connought Place, Bramę Indii, budynek Parlamentu i Pałac Prezydencki. Wieczór spędzimy w dzielnicy Pahar Gandź. Nocleg.
Dzień 3 Całodzienna wycieczka rikszami po mieście. Zobaczymy słynne muzułmańskie zabytki: forty Purana Kila i Tughlakabad, grobowiec cesarza Humajuna (lista UNESCO), mauzoleum Nizamuddin Auliji, średniowieczny minaret Kutab Minar zwany „cudem Hindustanu” (lista UNESCO). Nocleg.
Dzień 4 Rano wizyta w Starym Delhi: zwiedzanie Czerwonego Fortu (lista UNESCO) z kompleksem pałacowym Wielkich Mogołów (XVII w.), Meczetu Piątkowego, świątyni dżinijskiej i szpitala dla ptaków. Popołudniu przejazd z Delhi do Agry (ok. 4,5 godz). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 5 Przez prawie sto lat Agra była stolicą imperium Wielkich Mogołów. W tym mieście wybudowano najsłynniejszą budowlę Indii - mauzoleum Tadż Mahal (Taj Mahal). Rano odwiedzimy Czerwony Fort (lista UNESCO) z kompleksem pałacowym z XVI w. oraz ogromny grobowiec cesarza Akbara w Sikandrze. Potem przejedziemy przez most na rzece Jamunie do grobowca Etimaduddauli - ciekawej budowli w stylu perskim. Po południu wizyta w legendarnym Tadż Mahalu - grobowcu cesarza Szahdżahana i jego żony Mumtaz Mahal (lista UNESCO). Nocleg.
Dzień 6 Wycieczka do miasta Mathura - miejsca narodzin boga Kriszny. Zobaczymy tam ważne świątynie hinduistyczne i nabrzeże rzeki Jamuny. Odwiedzimy też świątynie w miejscowości Vrindavan, gdzie według tradycji Kriszna uwodził kąpiące się w rzece pasterki. Potem przejazd do Fatehpur Sikri - zabytkowego miasta, w którym znajduje się najlepiej zachowany kompleks budowli pałacowych z okresu Wielkich Mogołów (lista UNESCO). Nocleg w Agrze.
Dzień 7 Przejazd z Agry do Gwalioru (ok. 4 godz.). Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie wielkiego fortu, który wznosi się nad miastem. Zobaczymy ciekawe budowle hinduskie i muzułmańskie. Nocleg.
Dzień 8 Przejazd z Gwalioru do Dżhansi (Jhansi, ok. 6 godz.). Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie pięknego zespołu pałacowego na wyspie w Orczha (Orchha) (XVI - XVII w.). Nocleg.
Dzień 9 Rano wizyta w kościele z relikwiami św. Judy Tadeusza. Podróż z Dżhansi do Sańczi. Nocleg.
Dzień 10 Rano zwiedzanie Wielkiej Stupy w Sańczi (Sanchi) z czasów cesarza Aśioki (III w. p.n.e.), należącej do najważniejszych miejsc buddyjskich w Indiach (zabytek UNESCO). Potem wycieczka do Udaigiri, gdzie w skalnych grotach zobaczymy hinduistyczne i dżinijskie świątynie (IV – VII w. n.e.). Nocleg.
Dzień 11 Wcześnie rano przejazd do miasta Bhopal przez wiejskie tereny stanu Madhya Pradesh. Zakwaterowanie w hotelu i wycieczka do skalnego schroniska Bhimbetka (zabytek UNESCO) - zamieszkanego przez ludzi w czasach prehistorycznych. Nocleg w Bhopalu.
Dzień 12 Wcześnie rano wyjazd do miasta Dżalgaon (Jalgaon). Przesiadka na autobus i przejazd do Adżanty (ok. 2,5 godz.). Po drodze obserwacja krajobrazów wyżyny Dekan. Nocleg.
Dzień 13 W pobliżu Adżanty (Ajanta) w dolinie rzeki Wagory znajduje się kilkadziesiąt jaskiń, w których od II wieku p.n.e. przez 800 lat istniał buddyjski ośrodek monastyczny (lista UNESCO). Mnisi stworzyli tam fantastyczne świątynie, a piękne freski na ścianach jaskiń przyciągają miłośników sztuki z całego świata. Zapomniane na setki lat jaskinie zostały odkryte przypadkowo w XIX wieku przez Anglików podczas polowania. Późnym popołudniem przejazd autobusem do Aurangabadu. Nocleg w hotelu.
Dzień 14 Wycieczka do Elury (Ellora), gdzie pomiędzy VII a XI wiekiem powstały unikalne świątynie skalne trzech indyjskich religii: buddyzmu, dżinizmu i hinduizmu (lista UNESCO). Najokazalsza z nich to Kajlasanatha – fantastyczna budowla wykuta w skalnym zboczu. Ponadto odwiedzimy grób cesarza Aurangzeba oraz fort w Daulatabadzie. Nocleg w Aurangabadzie.
Dzień 15 Zobaczymy Bibika Maqbara - mauzoleum żony cesarza Aurangzeba, a także groty wokół Aurangabadu. Wieczorem wyjazd pociągiem do Hajderabadu. Nocleg w wagonach sypialnych drugiej klasy (czas podróży ok. 14 godz.).
Dzień 16 Przyjazd do Hajderabadu (Hyderabad) – obecnej stolicy stanu Andhra Pradesh, dawnej stolicy bajecznie bogatego Królestwa Golkondy. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie wielkiego fortu, w którym rezydowali muzułmańscy władcy Golkondy. Zobaczymy okazałe pałace, meczety i grobowce królewskie. Nocleg.
Dzień 17 Kontynuujemy zwiedzanie miasta: przejażdżka łodzią wokół wielkiego pomnika Buddy na jeziorze Hussaina, wizyta w Meczecie Mekka, pałacu Chowmahalla i pod wieżą Charminar. Spacer po bazarze Laad – doskonałym miejscu na zakupy egzotycznych towarów i pamiątek. Wieczorem wyjazd do Bidżapuru. Nocleg w pociągu lub autobusie (czas przejazdu ok. 10 godz.).
Dzień 18 Rano przyjazd do Bidżapuru (Bijapur). Przejazd do hotelu i krótki odpoczynek. Zwiedzanie Bidżapuru, który od XV do XVII w. był stolicą bogatego królestwa i kwitnącym ośrodkiem muzułmańskiej kultury i sztuki. Budowle Bidżapuru należą do najciekawszych obiektów architektury islamskiej w Indiach. Zobaczymy dwa spektakularne mauzolea: Golgumbaz i Ibrahim Rouza (obydwa z XVII w.) oraz Cytadelę i Meczet Piatkowy. Nocleg.
Dzień 19 Całodzienny przejazd z Bidżapuru do Bombaju (ok. 12 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po dzielnicy Colaba i nocleg.
Dzień 20-21 Pobyt w Bombaju – największym indyjskim mieście. Zobaczymy reprezentacyjne budowle w rejonie placu Oval Maidan - Gmach Sądowy i Uniwersytet, a także Ratusz, Bramę Indii, Muzeum Księcia Walii, synagogę i katedrę św. Tomasza i dworzec Victoria Terminus (zabytek UNESCO). Pojedziemy w rejon Wzgórza Malabarskiego, gdzie odwiedzimy świątynie hinduistyczne i dżinijskie, muzeum Gandhiego Mani Bhavan oraz rzucimy okiem na teren, na którym są Wieże Milczenia parsów. Popłyniemy łodzią na wyspę Elephanta, gdzie znajduje się słynna świątynia boga Śiwy.
Dzień 22 Dla zainteresowanych wycieczka fakultatywna do Parku Narodowego im. Sandżaja Gandhiego, gdzie żyją lwy i tygrysy. Park słynie także z licznych gatunków ptaków. Koszt wycieczki wynosi dodatkowo o. 40 USD od osoby. Dla osób pragnących wypocząć przed podróżą dzień wolny w Bombaju – czas na indywidualne spacery po mieście oraz zakupy pamiątek. Wieczorem przejazd na lotnisko.
Dzień 23 Powrót do Polski.